Oczyszczanie Ogrodzenia

Ogrodzenia z cegły

Ogrodzenia z cegły

Ogrodzenia
Ogrodzenia z kamienia

Ogrodzenia z kamienia

Ogrodzenia
Ogrodzenia metalowe

Ogrodzenia metalowe

Ogrodzenia

OCZYSZCZANIE OGRODZENIA

Oczyszczanie ogrodzenia z zanieczyszczeń, farby czy rdzy to kluczowy etap w jego utrzymaniu w dobrym stanie przez wiele lat. Jednym z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania ogrodzenia jest piaskowanie, czyli strzelanie na powierzchnię ogrodzenia pod wysokim ciśnieniem specjalnym piaskiem.

Piaskowanie

Piaskowanie jest procesem, w którym specjalna maszyna z dyszą strzela na powierzchnię ogrodzenia piasek pod wysokim ciśnieniem. Tym sposobem usuwa trudne zabrudzenia i przywracając powierzchnię do pierwotnego stanu. Oczywiście ogrodzenie musimy odpowiednio przygotowane przed piaskowaniem, a także zabezpieczone po zakończeniu czyszczenia.

W rzeczywistości przygotowanie ogrodzenia do piaskowania polega na usunięciu wszelkich elementów dekoracyjnych, osłonięciu delikatnych części ogrodzenia oraz oczyszczeniu powierzchni z pozostałości ziemi i innych zanieczyszczeń. Po przygotowaniu ogrodzenia, specjalista zajmujący się piaskowaniem będzie mógł bezpiecznie rozpocząć proces.

IMPREGNACJA

Następnie po zakończeniu piaskowania, powierzchnię ogrodzenia należy dokładnie oczyszczona z pozostałości piasku i zabezpieczona przed dalszymi zanieczyszczeniami. W tym celu można zastosować impregnat lub farbę, które zabezpieczą powierzchnię ogrodzenia przed korozją i uszkodzeniami. W zależności z czego jest wykonane ogrodzenie, stosuje się różne środki zabezpieczające przed zabrudzeniami. Jeśli ogrodzenie jest wykonane z cegły, kamienia, piaskowca, kamieni szczególnie polecamy impregnat Hydrofobowy Hydrofober Professional marki RevivalTime (http://revivaltime.pro). Ponadto stosowny jest do zabezpieczania i ochrony powierzchni przed wilgocią. Zalecany do nisko opalonych produktów z gliny (cegieł, dachówek, płytek podłogowych, terakoty), kostki brukowej, betonu, kamieni naturalnych, piaskowca, tynków, fug i spoin. Po zaimpregnowaniu, hydrofobowa powłoka ma właściwości ograniczające powstawanie grzybów, pleśni oraz wykwitów solnych. Dodatkową i bardzo ważną właściwością impregnatu Hydrofober Professional jest konsolidacja impregnowanego podłoża. Wzmocnione słabe cegły, beton, piaskowiec i osypujące się tynki i fugi. Dzięki temu jest profesjonalnym produktem do zastosowania na podłożach zabytkowych.

Piaskowanie ogrodzenia to skuteczna metoda czyszczenia, która pozwala na usunięcie trudnych zabrudzeń i przywrócenie ogrodzenia do pierwotnego wyglądu. Jednak, przed rozpoczęciem piaskowania, należy skonsultować się z profesjonalistami, którzy doradzą, czy ta metoda czyszczenia jest odpowiednia dla danego rodzaju ogrodzenia. Nie wszystkie rodzaje ogrodzeń można piaskować, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią metodę czyszczenia, która nie uszkodzi powierzchni ogrodzenia. Firma KAMBU Krzysztof Kamiński zajmuje się oczyszczaniem ogrodzeń od 13 lat. Gwarantujemy dobór odpowiedniej metody oczyszczania ogrodzenia oraz zabezpieczenia przed dalszymi zabrudzeniami.

Firma KAMBUD Krzysztof Kamiński świadczy usługi oczyszczania ogrodzenia na terenie całej Polski (województwo dolnośląskie, województwo kujawsko-pomorskie, województwo lubelskie, województwo lubuskie, województwo łódzkie, województwo małopolskie, województwo mazowieckie, województwo opolskie, województwo podkarpackie, województwo podlaskie, województwo pomorskie, województwo śląskie, województwo świętokrzyskie, województwo warmińsko-mazurskie, województwo wielkopolskie, województwo zachodniopomorskie) i Europy.